Peniaze by mali zarábať ďalšie peniaze

  • 0

Peniaze by mali zarábať ďalšie peniaze

Kategorie:Novinky

„Okrem príjmov z práce by si ľudia mali budovať aj príjmy z kapitálu. Nemali by preto utrácať všetko, čo zarábajú, a o svoje úspory by sa mali pravidelne starať,“ hovorí hlavný ekonóm BHS Štěpán Křeček.
Od vypuknutia koronavírovej krízy v Českej republike pribudlo na účtoch domácností 191,4 miliardy korún. O rastúce úspory sa ľudia veľmi dobre nestarajú. Väčšinou ich nechávajú na bežných či sporiacich účtoch. To je síce najjednoduchší spôsob, ako sa starať o úspory, ale je aj najmenej efektívna. Väčšina bežných a sporiacich produktov v bankách poskytuje zhodnotenie blízkej nule. Kvôli inflácii tak ľudia prichádzajú o reálnu hodnotu svojich úspor.
Ľudia, ktorí chcú, aby ich peniaze zarábali ďalšie peniaze, by sa mali začať zaujímať o svet investícií. V ňom nájdu širokú škálu investičných produktov, ktoré je možné zvoliť na mieru podľa priania investorov. Niektorí ľudia preferujú nižší výnos a úplné bezpečie pre svoje finančné prostriedky. Iní zas požadujú vysoké výnosy a sú ochotní podstúpiť vyššie riziko. Niektorí potrebujú mať svoje peniaze neustále k dispozícii. Iní zas vedia, že nasledujúce roky nebudú musieť na svoje úspory siahnuť.
Veľa ľudí tiež pochopilo, že peniaze môžu mať aj v inej forme, ako je zlato a drahé kovy. Zlato je tzv. prístav v horších časoch, ktoré tiež môžu nastať. Peniaze jednoducho zmeníte na zlatý kov najlepšie v investičnej zliatke, takmer je jedno od akého výrobcu, len by mali byť v rýdzom stave označené 999,9 Au. Táto rýdzosť je čistota kovu a hovoríme im 24 karátov. Tieto zlaté zliatky musia byť v režime good delivery.
Túto smenu vám profesionálne prevedie spoločnosť Gold-invest, kedy garantujú, že v prípade zmeny späť na peniaze, Vám vymení za cenu podľa aktuálneho kurzu LBMA, cenu zlata nájdete na kurzoch Kitco.com, alebo aj stránkach napr. Kurzy.cz.
Názor pána Jaromíra Veselého zo spoločnosti Zlatá Rezerva s.r.o. je, že dobré vlastniť v akejkoľvek podobe, keď hodnota zlata drží spomínanú infláciu. Za posledných 10 rokov sa zhodnotilo o 125%. Má ale aj svoje úskalie, zlato sa nedá prevádzať z účtu na účet, musí sa fyzicky z trezoru vybrať a vložiť do iného Vášho trezoru, pritom to je poistka proti heckerom, kedy sa na Váš zlatý účet nedostanú. Dôležité je, že máte svoje peniaze kedykoľvek po ruke, bez obmedzenia termínov a sankcií za predčasný výber, alebo predaj svojho zlatého pokladu. Na viac je zlato oslobodené od DPH a ostatných daní a to zo zákona podľa § 92 zákona 235/2004 Zb., pritom je zameniteľné vo všetkých štátoch sveta a to vždy za kurz ktorý je daný v ten deň, pre celý svet rovnaký.
Vaše sporenie v zlate.

Zanechat odpověď

Nejnovější příspěvky

img
img
img