Stále viac občanov sa pýta!

  • 0

Stále viac občanov sa pýta!

Kategorie:Novinky

„Čo je to investičné zlato“?
„Ako funguje sporenie v zlate“?
Než na to odpoviem, tak niečo s verejného prieskumu a reálnych číslach.
Spoľahnúť sa v starobe len na štát sa nemusí vyplatiť.
Finančný barometer potvrdil, že väčšina Čechov sa na starobu pripravuje nedostatočne, pretože si šetrí prinajlepšom len päť percent svojho príjmu a to mnohokrát ani to nie.
Málo si odkladáme Demografická krivka je pritom neúprosná a štatistické dáta sucho konštatujú, že Čechov prispievajúcich na dôchodok bude neustále ubúdať, zatiaľ čo počet seniorov poberajúcich rentu bude naopak narastať.
Česi vedia, že v starobe nebudú mať peniaze…
Česi dobre vedia, že v starobe nebudú mať veľa peňazí, a preto by si mali sporiť na dôchodok. Väčšina ľudí si síce šetrí, ale iba málo. Možno že k tomu prispieva aj fakt, že ľudia v produktívnom veku neriešia, ako s dôchodkom v starobe vyjdú, a tretina očakáva penziu vyššiu, než skutočne reálne dostanú.
Čo bude, keď budete na dôchodku? Pýtame sa…
Utratím, čo zarobím, keď budem starý, až potom sa uskromním, zostanú mi aspoň spomienky, „hovorí slobodný štyridsaťročný úradník“. „Budem šetriť, a čo, potom skončím v nemocnici s infarktom a ani si nič neužijem,“ dodáva.
Tento názor má podľa sociológov pomerne veľa ľudí. Prispieva k tomu práve fakt, že väčšina Čechov netuší, koľko ich starobný dôchodok skutočne bude činiť.
Koľko by to malo byť ideálne?
10 percent? Čo sa nám zdá ako nedostatočné, hlavne u strednej generácie, inflácia a očakávaná devalvácia našej meny toto sporenie čiastočne znehodnotí. Skoro tretina nami oslovených by za ideál považovala viac ako 15 percent.
Ako sa môžeme zaistiť?
Doplnkové sporenie ako sú investičné fondy, alebo sporenie v zlate, prípadne dôchodkové sporenie. Myslí analytik spoločnosti Zlatá Rezerva Jaromír Veselý.
Otázka je, kde si môžem sporiť – šetriť na penzii, keď miera úrokov klesla k nule a banky nie sú dostatočne zaistené proti úpadku.
Predstavte si, že záchranný fond pre banky disponuje iba z 25 miliardy korún av bankách je uložených 2.838.500.000.000,-Sk (dva bilióny osemsto tridsať miliárd päťsto miliónov korún). Čo sa stane keď banky začnú krachovať? Zachráni nás EÚ? O koľko peňazí prídeme?
Ďalej by som chcel podotknúť, že dlh českej republiky je 1.860.000.000.000,-Sk (jeden bilión osemsto šesťdesiat miliárd korún) a rýchlosť zadlžovania je 2.150,-Sk za jednu sekundu. Práve k tomuto riziku pádu meny, vysokej inflácie, prípadne očakávanej devalvácie koruny treba premýšľať inak. Nie je možné tlačiť nové a nové peniaze do nekonečna a navyšovať nule na monitore, či bankovom výpise. Tieto natlačené peniaze sa musia niekedy stiahnuť (vypariť), jednoducho musia niekedy niečo krachnúť.
„Kapitalizmus bez bankrotov je akoby bolo náboženstvo bez hriechov“!
Zdroj: www.verejnydluh.cz

Zanechat odpověď

Nejnovější příspěvky

img
img
img